Novozélandský květový med MANUKA MGO™ 550+
Kód: M5 M6 Zvolte variantuSouvisející produkty
Detailní popis produktu
MGO® je zkratka pro methylglyoxal - přirozenou látku, kterou vědci uznávají jako unikátní složku Manuka medů. manuka medy se právě pro svůj vysoký obsah této látky liší od všech ostatních medů na trhu. Med v této variantě obsahuje účinnou složku methylglyoxal v množství překračující 550 mg/kg.
V potravinách se vyskytuje v tomto množství:
Manuka medy: 30-800 mg/kg, jiné medy 0-10, v ostatních potravinách 0-50.
Proč tento výrobek:
Manuka je unikátní typ medu, odlišný od ostatních medů dostupných na trhu díky svým antibakteriálním vlastnostem, za což vděčí právě své účinné složce MGO. Jeho antibakteriální vlastnosti jsou způsobeny obsahem peroxidu vodíku, který se v běžném medu rozštěpí a med tak přijde o tuto cennou vlastnost. Právě díky MGO obsaženém v Manuka medu tyto vlastnosti v medu zůstávají i po vymizení peroxidu. Antibakteriální množství je oficiálně uznáváno od množství 100 mg+.
WHO vnímá jako stále se zvyšující odolnost vůči antibiotikům jako celosvětovou hrozbu, a právě Manuka med může být účinnou pomocí. Podle laboratorních výzkumů dokáže Manuka med eliminovat až 60 různých bakterií včetně e-coli nebo salmonely. Manuka med je dokonce účinný proti některým superbakteriím, proti kterým nefungují ani samotná antibiotika (mezi ně patří například Zlatý stafylokok, Pseudomonas aeruginosa nebo Helicobacter).
Pro určení kvality medu Manuka stanovili novozélandští vědci tzv. UMF rating, neboli Unique Manuka Factor, který určuje míru MGO v medu, podle toho pak výrobci, kteří splňují přísné normy, mohou obdržet certifikáty. Čím vyšší UMF, tím stoupají i antibakteriální vlastnosti medu.
83+ mg / kg | 5+ | Výborný doplněk výživy |
263+ mg / kg | 10+ | Užitečný pro udržení zdraví |
514+ mg / kg | 15+ | Dobré antibakteriální vlastnosti |
829+ mg / kg | 20+ | Výjimečné antibakteriální vlastnosti |
Zdroj: WHAT IS UMF, MGO, AND KFACTOR? Everything You Need To Know About Different Manuka Honey Grading Systems
Účinky medu Manuka z hlediska onemocnění způsobených bakteriemi:
- bolest v krku – Streptococcus mutans
- žaludeční vředy – H. pylori
- infekce horních dýchacích cest (časté u lidí s cystickou fibrózou) – Burkholderia spp., Pseudomonas aeruginosa
- průjem způsobený bakteriální infekcí – Clostridium difficile
V souvislosti s Manuka medem se díky jeho antibakteriálním, protizánětlivým a antimikrobiálním vlastnostem hovoří o přírodní léčbě akné, má totiž prokazatelně příznivé účinky při léčbě ran a drobných poranění. Med lze aplikovat na zevně na ložisko a nechat zaschnout, případně do pokožky vmasírovat a opláchnout, možné je i použít jako masku. Na tento typ léčby doporučujeme med s vyšším MGO.
MaryAnn De Pietro - How to use Manuka honey for acne – https://www.medicalnewstoday.com/articles/321963
Na závěr jedno upozornění. Může se objevovat i falešný Manuka med. Například ze statistik z roku 2014 vyplývá, že se celosvětově prodalo kolem 10.000 tun tohoto medu, avšak na Novém Zélandu se vyrobilo "pouze" 1700 tun...
Použití:
Nejlépe se jeho účinné látky vstřebávají při konzumaci 2-3 lžiček ráno na lačno, případně 1 lžička 2-3 krát denně 30 minut před jídlem. Je možné použít jako přísadu do jídel a nápojů.
Složení:
Novozélandský med Manuka 550+ MGO
Hmotnost:
250 g/ 500g
Země původu:
Nový Zéland
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Manukový med z Nového Zélandu vyrábí včely sbírajíc nektar z křovin manuka. Jedná se o vzácný a jedinečný med, který je každoročně vyráběn jen po několik týdnu, kdy keř manuka rozkvete.
Med Manuka je předmětem rozsáhlých vědeckých výzkumů týkajících se jeho pozoruhodných vlastností. Jeho antibakteriální, antivirotické a antimykotické vlastnosti jej odlišují od ostatních medů a činí ho tak po celém světě vysoce ceněným. Výroba medu Manuka vyžaduje zvláštní péči a rozsáhlé zkušenosti. Bylo prokázáno, že methylglyoxal (MGO) je přirozeně se vyskytující sloučenina, díky které je med Manuka tak výjimečný.
Více se dočtete na našem blogu: https://www.bzukot.cz/rubriky/blog/